Раді Вас бачити! » Увійти » Створити новий профіль

ФЗВ: Пролежні... :(

ФЗВ: Пролежні. .. :(
ALF

Гірка, мабуть, тема..((

Хочу запитатис ь у форумчан - можливо, хтось поділитьс я практични м досвідом у лікуванні?

З лікарями спілкував ся, звісно, і рекоменда ції їхні є, але ось по препарата м і методам дуже суттєва різниця.. :(
Використо вуєм те, що вони рекоменду вали, звісно, але ось від самих лікарів досить непевно те все звучить, так виходить що вони розуміють і знають, та реально в перспекти ві лікування самі не впевненні ..
Призначаю ть, рекомнеду ють..
Зрозуміло, що все це індивідуа льно і може залежати від тисячі факторів та умов, але..

Може, хтось зможе поділитис ь досвідом? :(
По використа нню мед.препа ратів чи ще яких нюансів з якими довелось зіткнутис ь? :(

Буду вдячний..

Re: ФЗВ: Пролежні. .. :(

Ппц хірова штука. Ми двічі використо вували  спеціальн у подушечку із набивкою зернятами льону.
По препарата м не пам"ятаю, але воно все не дуже ефективне . Левомікол ь точно застосову вали.
Проте найкраще з першого дня частіше переверта ти людину.

ALF

Ппц хірова штука. Ми двічі використо вували  спеціальн у подушечку із набивкою зернятами льону.
По препарата м не пам"ятаю, але воно все не дуже ефективне . Левомікол ь точно застосову вали.
Проте найкраще з першого дня частіше переверта ти людину.

ось тут якраз і найстрашн іша проблема. .
переверну ти у інше положення ..

у Мікри були трабли; вродє матраз та мазь помоглі:

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=948337.0
+
Re: ФЗВ: повторний інсульт..
Микроба [ Відповіст и в приват ] [Ігнорувати]
16 жовтня 2016 19:03:00
IP/Host: 213.5.193 .---
Благодарю ФУПчику за совет использов ать Гентаксан от пролежней . Зажило, хоть и с трудом. А то я уже почти не спала, паника была. Так что ФЗВ прекрасно работает :)

ось тут якраз і найстрашн іша проблема. .
переверну ти у інше положення ..

Та я розумію. То взагалі страшна річ.
Швидкого одужання хворому, а вам сили на цьому шляху.

ALF

Та я розумію. То взагалі страшна річ.
Швидкого одужання хворому, а вам сили на цьому шляху.

Щиро вдячний за хороші слова...

ALF

у Мікри були трабли; вродє матраз та мазь помоглі:

https://forum.pravda.com.ua/index.php?topic=948337.0
+
Re: ФЗВ: повторний інсульт..
Микроба [ Відповіст и в приват ] [Ігнорувати]
16 жовтня 2016 19:03:00
IP/Host: 213.5.193 .---
Благодарю ФУПчику за совет использов ать Гентаксан от пролежней . Зажило, хоть и с трудом. А то я уже почти не спала, паника была. Так что ФЗВ прекрасно работает :)

Дякую за лінк, Крок, іду читати.

Співчуваю, пооблема не з легких  :( . Від багатьох людей (в аптеці працювала) чула гарні відгуки про мазь "Вундехіл", можна на бинтик нанести і прикласти до рани, щоб не завдавати болю торкаючис ь рани. Матрас з просом.
Полегшенн я хворому, а Вам багато терпіння!

спеціальн ий протипрол ежневий пневматич ний мартас з моторчико м
купував італійськ ий - відпрацюв ав рік без проблем
тільки це й помогло

Пропустіт ь з мого опису те, що вже чули від лікарів, прийміть до уваги, що я не лікар і досвіду по темі маю небагато, але, може, якусь корисну інформаці ю вам надам.

1. Треба мити уражені місця 1-2 рази на добу теплою водою з додавання м трохи рідкого мила (намоченим и полотенця ми). Одразу гарненько підсушува ти ("промокува ти") сухими полотенця ми (краще бумажняни ми - і не економить на цьому)

2. Змазувати уражені місця, по мірі ускладнен ня ситуації, загально-гігієнічними кремами (типа, з алое і т.п.) - цинковою маззю - і, в найтяжчих випадках, сульфадізіновою маззю (сподіваюс ь, в Україні воно, чи якийсь її аналог/дженерік, є - це класна штука - гасить інфекції дуже ефективно

3. Переверта ти що 2 години, бо як не переверта ти, то, здається, вбити пролежень не вдасться. Якщо вага давить на уражене місце, під нього обов'язково треба підкладат и щось м'якеньке - хоч поролон, хоч пухову подушечку . Ще краще якось зробити так, щоб уражене місце взагалі не торкалось постелі (напр., підкладат и тряпчані валики навколо ураженого місця і т.д. - тут поле для власної творчості).

Головне - не допустить до "розгорянн я" ситуації, бо якщо пролежень своєчасно не "загасити", то потім в домашніх умовах навряд чи зможете упоратись .

Коротше: ретельно промивати - ретельно підсушува ти - мазати маззю - переверта ти (щоб відновлюв ався кровобіг і провітрюв алась поверхня).

Щасти!

ага, на всяк випадок: ось тут є про ту сульфадіз інову мазь - є вона в Україні, звичайно ж!

http://preparaty.org/info/2650

Сульфадіа зин срібла (Silver sulfadiaz ine)
Препарат випускаєт ься під торгівель ними назвами:
АРГЕДИН, Босналек д.д., Боснія і Герцегови на
АРГЕН, Лаборатор ія Альдо-Юніон, С.А., Іспанія
ДЕРМАЗИН, Лек фармацевт ична компанія д.д., Словенія
ДЕРМАЗИН, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємс тво компанії Сандоз, Німеччина
СУЛЬФАРГИ Н®, АТ Талліннсь кий фармацевт ичний завод, Естонія
Ціни в аптеках:
Ціни на аргедин в аптеках
Ціни на арген в аптеках
Ціни на дермазин в аптеках
Ціни на сульфарги н в аптеках
Інструкці я для застосува ння: Сульфадіа зин срібла (Silver sulfadiaz ine)
Фармакоте рапевтичн а група: D06BA01 - засоби для застосува ння в дерматоло гії. Хіміотера певтичні засоби для місцевого застосува ння з антимікро бною дією. Сульфаніл аміди.

Основна фармакоте рапевтичн а дія: олігодина мічна бактеріос татична і бактерици дна; має антимікро бну дію на грам(+) і грам(-) мікроби і гриби (Candida, Phycomyce tes і Aspergill us spp, дерматофі ти); активніст ь препарату зумовлена іонами срібла, які вивільняю ться в рані в результат і помірної дисоціаці ї сульфадіа зину срібла, яку доповнює сульфадіа зин (сульфаніл амід); іони срібла адсорбуют ься на поверхні мікробних клітин і забезпечу ють олігодина мічну бактеріос татичну і бактерици дну дію.

Показання для застосува ння ЛЗ: Інфікован і опіки, пролежні, виразки БНФ, ВООЗ, поверхнев і рани зі слабкою ексудаціє ю; профілакт ика інфікуван ня опіків, пролежнів, виразок, поверхнев их ран, саден, а також при трансплан тації шкіри БНФ.

Спосіб застосува ння та дози ЛЗ: після видалення некротичн их тканин мазь наносять тонким шаром (2-4 мм) на ушкоджену ділянку 1 – 2 р/добу, під стерильну пов’язку або відкритим способом; лікування триває до 3 тижнів.

Побічна дія та ускладнен ня при застосува нні ЛЗ: короткоча сне печіння, біль; шкірний висип, відчуття печіння, свербіж, почервоні ння, алергічни й нежить або алергічна БА; в результат і тривалого лікування або лікування великих ділянок шкіри може виникнути аргірія – в результат і накопичен ня срібла в тканинах шкіра може придбати злегка сірувате забарвлен ня; нудота, блювання, пронос, глосит, біль у суглобах, ушкодженн я печінки, головний біль, сплутаніс ть свідомост і, судомні спазми, кристалур ія, ушкодженн я нирок, лейкопені я, тромбоцит опенія, еозинофіл ія.

Протипока зання до застосува ння ЛЗ: гіперчутл ивість до сульфадіа зину срібла, сульфаніл амідів або до будь-якої компонент у препарату; генетични й дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; недоношен і діти, новонарод жені і діти у віці до 3 місяців (небезпека виникненн я ядерної жовтяниці); вагітніст ь і годування груддю; недоцільн о застосову вати для лікування глибоких гнійних ран і опікових ран з рясною ексудаціє ю.

Форми випуску ЛЗ: крем 1 % по 50 г або по 500 г, аерозоль 1 % по 50 мл, мазь для зовнішньо го застосува ння 1% по 50 г

- але ще раз нагадую: я не лікар! так що моя рекоменда ція базується лише на загально-біологічних знаннях і на невеличко му досвіді

если будет лежачий чел ----сразу же покупайте противопр олежневый матрац
причем, не дешевый ячеистый -а трубчатый, только он обеспечит все как надо
лучше предупред ить,чем потом лечить долго и мучительн о
да и то -скорее всего, что полностью не вылечите

Співчуваю, пооблема не з легких  :( . Від багатьох людей (в аптеці працювала) чула гарні відгуки про мазь "Вундехіл", можна на бинтик нанести і прикласти до рани, щоб не завдавати болю торкаючис ь рани. Матрас з просом.
Полегшенн я хворому, а Вам багато терпіння!

вундехіл жовтого кольору, дуже бруднить усе. користуєм ось при невелички х ранках. заживляє добре, але ж дуже бруднить.

для невеликих пролежнів  ще випускают ь спеціальн і гелеві подушки на основі мембранно ї технологі ї що дозволяют ь шкірі дихати. вони в рази дешевші за матраси.

Ми використо вували масло облєпіхи і подушечки з льняного зерня, промивали, висушувал и, переверта ли, загоілось, бабуся тоді встала і 8 років ще прожила, але то було у 80-ті, відповідн о, в аптеках хрін що було, про жодні італійськ і матраци і мови бути не могло, та й ту облєпіху по знайомств у діставали .

короче. во первых как верно написал нужно знать пациента и ситуацию, но в целом всё верно написали. главное что нужно, это избавится от возможнос ти их получения, то есть переворач ивать каждые 2-3 часы, при этом обязатель но аккуратно расправля ть всё бельё (шви и складки и прочие не ровности), если с переворач иванием проблемы, то противопр олежневый матрас (есть надувные с мотором и без) если в положении сидя, то подушка. После того как переверну ли и есть места с покраснен иями на коже, то обработат ь камфорой (камфорный спирт). Ну а с самими пролежням и тут два дедовский метода, левомикол ь. Ну и знаю лично человека который просто дедовским способом покупает пачку стрептоци да и давит их в порошок и присыпает раны, оно не слезится и быстрее сохнет и заживает, но это он к такому пришол спустя годы разных проб. Всё индивидуа льно 

По моему опыту, ничто не спасет кроме кроме переворач ивания. И два часа это все равно много,  нужно чаще, борьба с пролежням и сложнее, чем их предотвра ращение. Даже надувные матрасы не помогают. А так все верно конечно, левомикол ь, массаж, подсушива ние и облепихов ое масло.... но это уже борьба с последств иями получаетс я. Если не переворач ивать, то хоть на чуть чуть передвину ть, поменять положение рук- ног, хоть просто сдвинуть с места.

И самое главное.. .выбросит ь мозги и чувства и просто делать  что должен, даже если делаешь больно, когда переворач иваешь или мажешь по живому. Сил вам.

1.Octenis ept - обильно промыть рану, дать подсохнут ь и ещё раз. промокнут ь но не насухо.
2. NanoSilve r prodiab. порошок - пудра с серебром в аэрозоле - аккуратно /без излишеств/ покрыть поверност ь раны.
3. Granuflek s. приклеить на всю поверност ь раны.
процедура смены каждый 3-й день.
п.с. естествен но отдельно это  уход за раной - удаление обумершей ткани /хирург/

По моему опыту, ничто не спасет кроме кроме переворач ивания. И два часа это все равно много,  нужно чаще, борьба с пролежням и сложнее, чем их предотвра ращение. Даже надувные матрасы не помогают. А так все верно конечно, левомикол ь, массаж, подсушива ние и облепихов ое масло.... но это уже борьба с последств иями получаетс я. Если не переворач ивать, то хоть на чуть чуть передвину ть, поменять положение рук- ног, хоть просто сдвинуть с места.
всё верно, все силы нужно положить что они не появились, так как потом беда и уже нужно будет потратить в разы больше сил с минимумом эффекта

всё верно, все силы нужно положить что они не появились, так как потом беда и уже нужно будет потратить в разы больше сил с минимумом эффекта

ну,так я не просто так здесь про матрац пишу
скупой платит дважды(с)

Дідуюсю допомагав Судокрем.

Победить пролежни можно в случае, если у пациента есть шанс встать.
Если перспекти в на выздоровл ение нет, то все меры - это только оттягиван ие неизбежно го.

Искать супер-ценные лекарства не имеет смысла, важно понимать принцип: если рана гнойная или из нее течет жидкость - нужны повязки с гипертони ческим раствором (10% NaCl), если рана чистая и сухая, нужны (не всегда) повязки с мазью. Например, Левомекол ь - гипертони ческая мазь (слегка тянет влагу из раны), Синтомици новая - наоборот, увлажняет . И т.д.
Если есть некроз кожи, то эти участки мертвой кожи нужно обязатель но удалять.

Не менее важным является дыхательн ая гимнастик а, т.к. погибают лежачие пациенты не от пролежней, а от гипостати ческих пневмоний . Поэтому, нужна нагрузка на легкие (надувать шарики, пускать пузыри в бутылку с водой через трубочку и т.д.) Если есть кашель, то нужно помогать откашлять мокроту (положить человека поперек кровати, свесить ниже верхнюю часть туловища и постукива ть по спине, чтобы отходило содержимо е бронхов.

+ еще много всяких нюансов. Всего не напишешь.

Дідуюсю допомагав Судокрем.
Это та же цинковая мазь, только в 10 раз дороже.

Моему деду ничего не помогало, пока кто-то не посоветов ал лежать (прикладыв ать) обычную газету. Но это было в начале 90×, чем сейчас печатают- не знаю. Но газеты помогли очень быстро.
Видужуцте

Мы тоже мазали Судокремо м - помог.
 Хорошо подсушива ет ранки. Плюс массаж с камфорой на здоровой коже как профилакт ика.

И - таки да. Противопр олежневый матрас и постоянно е поворачив ание, чтобы вес больного не давил там, где уже есть покраснен ие и некроз тканей.

Были удивлены тем, что врачи в больнице очень неохотно давали советы по поводу пролежней и, кажется, вообще оставляли эту проблему для родственн иков, а занималис ь только основной проблемой пациента.

Удачи Вам и сил...

Гірка, мабуть, тема..((

Хочу запитатис ь у форумчан - можливо, хтось поділитьс я практични м досвідом у лікуванні?

З лікарями спілкував ся, звісно, і рекоменда ції їхні є, але ось по препарата м і методам дуже суттєва різниця.. :(
Використо вуєм те, що вони рекоменду вали, звісно, але ось від самих лікарів досить непевно те все звучить, так виходить що вони розуміють і знають, та реально в перспекти ві лікування самі не впевненні ..
Призначаю ть, рекомнеду ють..
Зрозуміло, що все це індивідуа льно і може залежати від тисячі факторів та умов, але..

Може, хтось зможе поділитис ь досвідом? :(
По використа нню мед.препа ратів чи ще яких нюансів з якими довелось зіткнутис ь? :(

Буду вдячний..
  Что там? Пролежни уже есть, или только предполаг аются? Если есть, и все серьёзно,запиши название препарата-ИРУКСОЛ. В Украине его нет, к ввозу запрещен, но люди возят частным порядком, и в интернет-аптеках его найти можно было. Он очень дорогой, очень. И крайне эффективе н. Но когда человек гниёт заживо и ничего не помогает-любые деньги отдашь...

Из  недорогих помогает офлокаин/дарница,60грн.

И массаж, если доктора разрешают . Есть качествен ные электрома ссажеры, очень эффективн о...

Сочувству ю...да, матрас помогал, хотя ранки небольшие были, мазала ФУКУРЦИНо м или ФУКСИЦИН, как то так, это красная зеленка, но перед самым концом, месяц-два уже ничего не помогало. ..матарас дает облегчени е, тело вобщем то и поворачив ать не надо.

ТС, если все совсем плохо, то могу узнать за больницу. Там специализ ация на пролежнях в т.ч. но это Донецк.

Матрас противопр олежневый , льняные простыни.
 Протирани е камфорным спиртом спины хотя бы раз в день. Это и массаж своего рода.
Памперсы. Их использов ание гарантиру ет непоявлен ие пролежней в пояснично й зоне.

Для лечения имеющихся  - Гентаксан . Он убивает сразу все гадости, включая некроз, в отличие от разных мазей, которые заточены под что-то одно.

Пролежні - уже рани? чи ще  почервоні ння?
 1.  Є така мазь недорога  і дієва.- Левомікол ь
  2. Камфорний спирт  обтирати.
  3. Мазь і желе Солкосері л
  4. Звичайно,антипролежневий матрас, якщо фірмовий дорого, то шиють із лляних простирад л і засипають туди насіння льону чи просо.
 Взагалі, щоб щось порадити треба знати стан шкіри, величину ран і місця,же ці рани розміщені .

Гірка, мабуть, тема..((

Картопля. Просто натерта картопля

Подивітьс я це відео з 05.06

Тут є абзац майже в кінці
Средства народной медицины при пролежнях
https://edaplus.info/feeding-in-sickness/bedsores.html

В мыльную воду добавлять водку и протирать пораженны е места.
Камфорный спирт.
Мешочки с просом или гречкой.
Иппликато р Кузнецова несколько раз в день для улучшения кровообра щения.
Постоянно поднимать и переворач ивать.
Быстрее всего пролежни образуютс я в лопаточно й части спины, на крестце, локтях и , как ни странно, пяточной части стопы, которая лежит на постели. В первую очередь рассматри вать эти участки.
Пользуйте сь детской присыпкой и детскими мазями типа Бепантен.

Не в мыльную воду добавлять водку, а в водку добавить на 0,5, пару ложек шампуня любого дешевого. но мы так не делали, все таки лучше фукурцин, он сильно подсушива ет, и матрас противопр олежневый ..у нас был(ФУПчанка дала, спасла нас), мы отдали пацан лежит после аварии, он совсем тяжелый(

ALF

Надзвичай но вдячний Вам усім  за рекоменда ції, за поради, за співпереж ивання! Це дуже приємно, дякую щиро! І за Ваші добрі слова!

Що ж - будемо боротись. .. Деякі препарати згадані Вами всіма вже використо вували чи використо вуємо у данний час, але єфект різний - будемо підбирати ще.

Багато чого з описаного вище не пробували, що ж - теж будемо пробувати, правда, з огляду на мою окрему ситуацію дещо практично неможливо буде зробити, на жаль -
це зміна пози, стаціонар не лікування ...

В любому випадку - прийміть ще раз мої слова подяки! Нехай Господь береже Вас і ваших рідних, близьких, найдорожч их!
Зараз більш детальніш е перечитув атиму гілочку..

Купіть битячі круги для плавання  і підкладай те під ті місця на яких рани, щоб ті місця не  були здавлені. Часто буває так, що пролежні утворюють ся навіть при торканні частин тіла лдна до одної
 Нехай Вам допомагає Бог.

Останнє редагування: 13 липня 2018 21:15:48 від Забужанка

Повна версія